8 Mayıs 2013 Çarşamba

anneler gününe kurabiyler :)
Yine bir anneler günü yaklasti...benim icin özel günlerdendir.
Anneler hep sevilirde...ama bazi Anneler vardir..cidden Annedir :)
Evlatlarina okadar iyi seyler vermislerdir ki....büyüdüklerinde mutlu yasarlar ve dimdik ayakta dururlar. Benim annem bize cok verdi...o cok caliskan bir anneydi..bize caliskan olmayi ögretti, o cok marifetli bir kadindi..bos zamanlarimizi kaliteli doldurmamizi   ögretti bize, o cok aydin bir kadindi...bize örf ve adetlerimizi ögretti, bize dürüst olmayi ögretti, kaypakligin kötü oldugunu ögretti, ya siyah ya beyaz olmayi ögretti..grilik iyi diildir dedi. Mantikli olmayi ögretti. Kalp kirmamayi ögretti. Güleryüzlü ve iyi bir insan olmayi ögretti. Yardim sever olmayi ögretti.
sevmeyi sevilmeyi ögretti..disiplini ögretti...gün geldi kizdi ve vurdu..ama hep bizim iyiligimiz icin. benim annem cok mükemmel bir anne...cünkü cidden canla basla bir anneydi..bazi anneler sira sira gezerken..o oturdu cocuk bakimi ve egitimi üzerine kitaplar okudu...baska kadinlar dedikodu ederken..benim annem oturdu bize dualar okudu...kadinlar kocalarindan herseyi beklerken..benim annem bizim veli toplantilarimizdan tut..hastane doktor ziyaretlerine kadar yetisti. benim annem hem erkekti hem kadindi..herseyin üstesinden geldi..hemde gurbet ellerde.
Benim annem herseyiyle anne olmustur bize..bize yasaklar koyarken bile kisiligimizi sifira saymadan..bize kizarken bile bizi rencide etmeden yaklasmistir.  bir sayabilcegim kusuru yoktur...dilerim ki...bende annem gibi mükemmel bir anne olurumda..benide evladim  hep güzel sözlerle anar ...
ve iliskimde evladimla..bugün benim annemle oldugu gibi ,saglam bi iliski olur..
Anne gibi Anne olanlara...Anneler gününüz kutlu olsun :)

Anneler günü yaklasmasiyla beraber hemen anneler günü kurabiyeleride ortaya cikti..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder